Kiracılar için Güvenlik Sistemlerinin Faydaları

Bazı kiracılar oturdukları evlerin güvenliğini maksimize etmek için güvenlik sistemleri kullanıp kullanamayacağından emin olamamaktadır. Evlerinin mülkiyetlerinin kendilerine ait olmaması nedeniyle yaşanabilen bu ikilem kafa karışıklığına yol açabilse de güvenlik kameralarının kiralanan evlerde kullanımına ilişkin hiçbir kısıtlama bulunmaz. Kiracılar diledikleri takdirde güvenlik sistemi sahibi olabilirler.

Güvenli bir ev ortamı için ev alarm sistemleri olmazsa olmazların başına gelmektedir. Kiracılar için güvenlik sistemleri önemli avantajları da beraberinde getirir. Alarm sistemleri faydaları ile her geçen yıl daha fazla kiracı tarafından tercih edilmektedir.

 

Kiracılar için Güvenlik Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

Kiracılar için güvenlik sistemlerinin avantajları başında bu sistemlerin taşınabilir olmaları gelmektedir. Güvenlik sistemleri kiracıların ev değiştirmesi gerektiği durumda diğer eşyalar gibi yeni eve rahatlıkla taşınabilir. Taşınma işlemi sırasında alarm sistemi, uzmanlar tarafından kaldırılır ve kiracının yeni evine ihtiyaçları doğrultusunda kurulumu gerçekleştirilir.

Yeni evde alarm sistemi bileşenlerinde değişiklik yapılması gerekebilir; yeni cihazların sisteme eklenmesi ya da mevcut olanlardan bazılarının sistemden çıkarılması söz konusu olabilir. Her evin alarm ihtiyacı farklı olduğu için mevcut sistem yeni eve göre özelleştirilmelidir.

Ev güvenlik sistemleri özellikle eve bir zarar geldiği durumlarda kiracıların içinde bulunduğu durumu daha kolay bir şekilde aktarmasına yardımcı olur. Güvenlik sistemlerinin faydaları arasında en önemli olanlardan birisi de evde yaşayanlarda güvende olma hissi sağlamalarıdır. Hırsızlık olayı gibi bir durumda maddi ve manevi ciddi zararlar oluşabilmektedir. Herhangi bir zarar meydana gelmese bile yaşanan güvensizlik ev sakinlerini duygusal ve psikolojik açıdan çöküntüye uğratır.

Tüm bunlara ek olarak güvenlik sistemlerinin caydırıcı nitelik taşıması, olası güvenlik ihlallerini azaltıcı bir etkiye yol açar. Güvenlik kameralarının varlığı, hırsızlık olaylarına teşebbüsü belirgin ölçüde azaltır.

 

Ev Güvenlik Alarm Sistemleri

Ev alarm sistemleri, evde istenmeyen bir durumun meydana gelmesi durumunda evde yaşayan kişilerin ve ihtiyaç hâlinde kolluk kuvvetlerinin bu durumdan haberdar edilmesini sağlar. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber kapsamı giderek genişleyen güvenlik sistemleri ev sakinlerinin sisteme daha kolay ulaşmasına ve sistemi istedikleri zaman kontrol etmesine imkân sunmaktadır.

İnternete bağlı güvenlik kameraları ve bulut servisleri sayesinde internet bağlantısı olan her cihazdan ev güvenliğini kontrol etmek mümkün hâle gelmektedir. Gelişmiş kameraların yanı sıra hareket algılayıcılar, gelişmiş ısı ve duman dedektörleri, kapı ve pencere sensörleri evde istenmeyen bir olay yaşanması ve olası tehdit durumlarda müdahaleye geç kalma riskini minimuma indirmektedir.

 

Ev Güvenlik Sisteminin Önemi Nedir?

Ev insanlar için en güvenli yer olma özelliğini taşımaktadır. Bu nedenle evde meydana gelen bir güvenlik zafiyetinin etkileri, içerisinde yaşayan insanlar için son derece ciddi sonuçları gündeme getirebilir. Üstelik güvenlik zafiyeti sadece dışarıdan gelebilecek tehlikeler ile de sınırlı değildir. Evde meydana gelebilecek bir gaz kaçağı ya da evde kimse yokken su sızıntısı nedeniyle meydana gelebilecek bir su baskını da temelinde güvenlik zafiyetidir. Kiralık evlerde meydana gelebilecek yangın ya da su baskını ciddi maddi hasar anlamına gelmektedir. Evi çepeçevre koruyan alarm sistemleri, evi ve içindekileri hem evin içinden hem de dışından gelebilecek istenmeyen olaylara karşı güvende tutmaya yardımcı olur.

 

KAMERABAYİSİ ile Kiracılar için Güvenlik Sistemleri

1962 yılından bu yana dünyanın birçok ülkesinde hizmet veren KAMERABAYİSİ, kiracılar için etkili güvenlik çözümleri sağlıyor. KAMERABAYİSİ Güvenlik ve Alarm Sistemleri birçok ev ve iş yerinde kullanılmaktadır. Evinizi güvene almak için KAMERABAYİSİ güvenlik uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde size ve evinize en uygun güvenlik sistemleri hakkında bilgi alabilir ve yaşam alanınızı daha güvenli hâle getirebilirsiniz.

1) Hırsızlık
Manyetik kontak ve sensörler, giriş çıkışın yapılabileceği yerlere yerleştirilerek evinizin veya iş yerinizin güvenliği denetlenebilir. Dış koruma olarak da güvenlik kameraları ile birlikte ışın sensörleri kullanılabilir. Işın sensörleri bahçe duvarlarını bir çit gibi kaplayarak bahçenize yabancı bir cisim girdiğinde onu algılayarak alarm verir.

2) Yangın
Duman ve ısı sensörleri yangın tehlikesini çok kısa bir sürede fark ederek sizi ve itfaiyeyi uyarır. Böylece, yangına çok kısa bir sürede müdahale edilmesini sağlar.

3) Sel / Su Baskını
Su baskınları çevresel tehlikeler arasında en çok karşılaşılan olumsuz durumdur. Sistem, sensörler sayesinde su baskınlarını çok kısa bir sürede tespit ederek size ve belirtilen yerlere durumu bildirir.

4) Gaz kaçakları
Evlerde veya iş yerlerinde, en çok korkulan durumlardan biri de gaz kaçaklarıdır. Kaçaklar, gaz algılama dedektörleri sayesinde tespit edilebilir ve kimseye zarar gelmeden, hızlı bir şekilde müdahale edilebilir.

Alarm sistemleri sizi uyarmanın dışında sirenle yerel uyarı da yapar. Eğer sizin haricinizde gerekli kişileri de uyarmasını isterseniz panelinizi, internet üzerinden veya sabit hat üzerinden Alarm Haber Alma Merkezine (AHM) bağlamanız gerekmektedir. Böylece vakit kaybetmeden evinize veya iş yerinize; polis, itfaiye, ambulans gibi yetkililer gelerek sorunu ortadan kaldırmak için bir an önce harakete geçerler.

Olumsuz durumları tecrübe etmeden önlem almak, içinizin rahat olmasını sağlayacağı gibi olumsuz durumlar yaşandığı zaman ortaya çıkacak zararları da en aza indirir. Bunun yanında, güvenlik sistemlerinin caydırıcılık özelliğini de vurgulamak gerekir.

Hırsızlık yapmaya eğilimli birinin güvenlik sisteminin varlığını fark etmesi, olumsuz olayları daha yaşanmadan önleyebilir. Bunu da göz önünde bulundurursak güvenlik sistemleri, evimizde ya da iş yerimizde oluşabilecek olumsuzlukların önlenmesine büyük katkıda bulunur. Bunun sonucunda da güvenlik sistemleri bize daha huzurlu, emniyetli ve stressiz bir hayat sunar.